У США завершили будівництво найбільшого орбітального телескопа

3 листопада 2016, 09:48
Після більше 20 років будівництва космічного телескопа "Джеймс Вебб" фахівці NASA готові приступити до випробувань.

Це буде найбільший в світі позаземний телескоп з дзеркалом у 6,4 метра, що складається з 18 берилієвих сегментів, кожен з яких важить 20 кг. Про це співробітники NASA розповіли на прес-конференції 2 листопада, пише Space.com.

Відео дня

"Сьогодні ми відзначаємо той факт, що наш телескоп закінчено, і ми починаємо перевірку того, як він працює. Позаду два десятиліття інновацій та наполегливої праці, і результат - ми відкриваємо абсолютно нову територію астрономії", - сказав Джон Мазер, астрофізик і науковий керівник проекту створення телескопа.

Телескоп "Джеймс Вебб" буде набагато більш потужним, ніж навіть Хаббл з двох основних причин. По-перше, це буде самий великий дзеркальний телескоп в космосі. По-друге, він призначений для збору даних в інфрачервоному спектрі, до якого Хаббл не дуже чутливий.

Спочатку запуск планувався на 2014 рік, але через затримки з фінансуванням проект ледь не закрили. На даний момент апарат обійшовся США в 8,7 млрд дол. Тести телескопу, корисна поверхня якого в сім разів перевищує поверхню Хаббла, вже почалися.

У 2018 році ракета-носій ESA Ariane-5 виведе телескоп в точку Лагранжа. Після запуску апарат буде готовий до роботи тільки через шість місяців. Дослідники будуть проводити спостереження за допомогою "Джеймса Вебба" протягом як мінімум 5 років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X