У США випробують екстазі для лікування ветеранів війни

1 грудня 2016, 09:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Управління з контролю за ліками схвалило проведення третьої фази клінічних випробувань екстазі спільно з пацієнтами, що мають посттравматичний стресовий розлад (ПТСР)

За даними організаторів програми, в ній візьмуть участь 230 осіб, пише The New York Times.

Якщо результати дослідження покажуть, що препарат дійсно ефективний для людей з ПТСР, то його зможуть схвалити для продажу на ринку в найближчі кілька років.

Відео дня

"Я обережний, але сповнений надії. Якщо дослідження триватимуть і принесуть добрі результати, то це буде дуже корисним. ПТСР зараз важко піддається лікуванню. Наші кращі методи лікування не допомагають від 30 до 40 відсотків людей. Так що нам потрібно більше можливостей", - говорить доктор Чарльз Р. Мармар, керівник кафедри психіатрії в Нью-Йоркському університеті медицини.

Випробування наркотику в рамках боротьби з ПТСР проходять з 2013 року. Після прийому трьох доз екстазі, які здійснюються під наглядом психіатра, пацієнти повідомили про зниження вираженості симптомів в середньому на 56 відсотків. До кінця дослідження, дві третини пацієнтів більше не відповідали критеріям осіб, які мають ПТСР. Наступні обстеження встановили, що поліпшення тривало більше року.

За словами одного з учасників програми, ветерана війни в Іраку і Афганістані, нова терапія "дозволила побачити мою травму без страху і вагань, і, нарешті, рухатися вперед". Цей чоловік розповідає, що зміг після проходження експериментальної терапії знайти роботу і припинив вживати алкоголь.

Найчастіше причиною розвитку посттравматичного стресового розладу є смерть близького, участь у військових діях і сексуальне насильство. Люди, які страждають на ПТСР, відчувають постійні напади тривоги і мучаться від нічних кошмарів. Пацієнти з посттравматичним стресовим розладом входять в групу людей, що мають виражені суїцидальні нахили.

Раніше НВ розповідало про те, що кожен п'ятий воїн АТО приносить з собою мирне життя найсильніший психологічний розлад: від замкнутості і головних болів до спалахів агресії і пияцтва. Допомога таким людям зараз майже не надають.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X