У США виявили раніше невідоме есе Черчилля про позаземне життя

16 лютого 2017, 14:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У США було виявлено раніше невідоме есе Вінстона Черчилля про можливість існування позаземного життя, повідомляє N+1 з посиланням на журнал Nature

Так, рукопис з 11 сторінок під назвою "Чи ми єдині у Всесвіті?" довгий час перебував в архівах Американського національного музею Черчилля, у місті Фултон, що в штаті Міссурі.

Відео дня

Імовірно, що перший варіант був написаний ще в 1939 році для лондонської газети News of the World, а в 1950-х роках, Черчилль доповнив і переписав частину статті, віддавши її видавцеві Емері Рівсу, який так ніде її не опублікував.

У 1980-х роках дружина Рівса передала рукопис у фонд музею, де він зберігався, поки його не виявив директор музею Тімоті Райлі.

Цікаво, що есе Черчілля в цілому відображає погляди сучасних астробіологів. В ньому політик визначив, що для існування життя, подібного до земного, необхідна наявність води, так як тіла і клітини, здебільшого, складаються саме з неї.

Він також передбачив поняття зони населеності: області в космосі, де гіпотетичні умови на поверхні планет будуть близькі до земних і де вода зможе знаходитися в рідкому стані. Також, у своїй роботі колишній прем'єр-міністр Великої Британії писав про те, що організми виживуть тільки на планеті з відповідною температурою, яка залежить від відстані до зірки. Він також зауважує, що на небесному тілі повинна бути атмосфера, особливо підкреслюючи важливу роль гравітації, яка допомагає утримувати газову оболонку.

Виходячи з цього Черчилль вважає, що Марс і Венера є єдиними об'єктами Сонячної системи, де могло б існувати життя. У свою чергу, планети за межами поясу Койпера занадто холодні, Меркурій прогрівається нерівномірно (одна сторона занадто гаряча, в той час як інша, навпаки, холодна), а гравітаційні поля Місяця і астероїдів не можуть утримати атмосферу.

У своїй роботі він також розмірковує про імовірність існування екзопланет, висловлюючи впевненість, що є й інші зірки, крім Сонця, навколо яких обертаються планети. Саме серед них може бути багато об'єктів відповідного розміру для того, щоб мати атмосферу і рідку воду на поверхні.

"Одного разу, може бути навіть в недалекому майбутньому, ми зможемо полетіти на Місяць, Венеру або Марс", - писав Черчилль, відзначаючи при цьому, що такий політ буде пов'язаний з чималими труднощами.

Вінстон Черчилль (1874-1965) - видатний британський політик, прем'єр-міністр Великої Британії в 1940-1945 і 1951-1955 роках.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X