І навіть знайшли родича. Судмедексперти реконструювали обличчя «вампіра» з Коннектикуту

1 листопада 2022, 21:50
Так виглядала людина, яку сучасники вважали вампіром (Фото:Parabon Nanolabs, Університет Співдружності Вірджинії)

Так виглядала людина, яку сучасники вважали вампіром (Фото:Parabon Nanolabs, Університет Співдружності Вірджинії)

У 1990 році дослідники виявили могилу чоловіка, похованого зі схрещеними на грудях стегновими кістками. За старих часів в Америці так ховали тих, кого вважали вампірами — і вчені вирішили дізнатися про цю людину більше.

Таємничий незнайомець був похований наприкінці XVII століття в Грізуолді, штат Коннектикут. Судово-медичні експерти витягли зразки ДНК з його кісток та проаналізували їх. Це виявилося досить складним завданням, не тільки через те, що минуло багато часу, а й тому, що матеріал був забруднений бактеріями та грибками із ґрунту. Загалом робота з ідентифікації «вампіра» тривала близько двох років.

Відео дня

Зрештою, секвенування дозволило дізнатися кілька цікавих речей. По-перше, людині, на чиїй могилі було висічено JB55, було близько 55 років, і це відповідало напису на надгробку. Згодом дослідники дізналися, що означають літери JB - виявилося, що це ініціали імені Джона Барбера.

З'ясувати це вдалося завдяки ДНК аналізу останків із сусідніх могил. Один із похованих там доводився «вампіру» родичем третього ступеня — тобто двоюрідним братом.

Другим цікавим висновком після проведеного геномного секвенування виявилося те, що Барбер страждав на туберкульоз. За старих часів тих, хто страждав на цю недугу, часом чомусь вважали вампірами.

Джон Барбер, звичайно, був був людиною, і аналіз ДНК навіть дозволив встановити його зовнішність. Згідно з висновками судмедекспертів, у чоловіка була світла шкіра, карі або горіхові очі, чорне або каштанове волосся та невелика кількість ластовиння.

Результати свого дослідження вчені вважають важливими тому, що їм нечасто вдається провести більш-менш точний аналіз старовинних останків. Свою роботу вони планують презентувати на Міжнародному симпозіумі з ідентифікації людини (ISHI), який проходитиме з 31 жовтня по 3 листопада у Вашингтоні, США.

Показати ще новини
Радіо NV
X