У США успішно випробували ракету Antares з українською ступінню

3 червня 2016, 23:06
У Центрі космічних польотів на острові Уоллопс (США) 1 червня пройшла наземні випробування ракета-носій Антарес. Її перша ступінь розроблена українським КБ Південне

Це перший масштабний успіх ракети за півтора року - після її вибуху 28 жовтня 2014 року через кілька секунд після старту, повідомляє AIN.

Ракету, призначену для доставки на космічну станцію вантажів масою до 6 800 кг, розробила американська компанія Orbital Sciences Corporation. А першу ступінь для Antares створили українці.

Відео дня

Основну конструкцію розробили в КБ Південне і виготовили на Південному машинобудівному заводі у Дніпрі. Створювати ступінь також допомагали українські підприємства Хартрон-АРКОС (Харків), Хартрон-ЮКОМ (Запоріжжя), Чезара, Рапід (Чернігів) та інші. Крім виготовлення ступені, українці також брали активну участь у проведенні випробувань в США.

Останні півтора року фахівці займалися модернізацією ракети. Річ у тім, що аварія ракети в 2014 році сталася через неполадки в двигуні AJ-26 (Aerojet Rocketdyne, США). Українським інженерам довелося змінити ступінь ракети таким чином, щоб в ній зміг працювати зовсім інший двигун, не призначений для вже готової конструкції. Йдеться про двигун РД-181 російського виробництва.

"Від нас вимагалося частково розібрати готові вироби, доопрацювати їх і зібрати так, щоб вони могли працювати з новим двигуном. Подібна робота є вкрай складною, а по ретельності вона може бути зіставлена з трансплантацією серця", - розповів головний конструктор напрямку в КБ Південне Максим Дегтярьов,

Успішно проведені випробування показали, що завдання досягнуто - наступним кроком вже будуть випробування запуску ракети-носія.

"Для України це однозначно знаменна подія. Сама ступінь - паливні баки, баки окислювача, датчики, трубопроводи та інше допоміжне устаткування - повинні працювати як єдине ціле з руховою установкою. Якщо тест пройшов успішно - це свідчить про те, що всі складові ступені ракети носія взаємодіють так, як від них очікується", - пояснює засновник акселератора космічних технологій simpera.space Андрій Бєгунов.

Перший пуск доопрацьованої ракети заплановано на середину липня 2016 року.

Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов повідомив про успішне вогневе випробування ракети українського виробництва.

Показати ще новини
Радіо NV
X