У США схвалили новий тип гаджета для визначення рівня цукру в крові

30 вересня 2017, 10:42
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило перший глюкометр, при використанні якого не потрібно брати кров з пальця

Як пояснили в FDA, система FreeStyle Libre може використовуватися дорослими пацієнтами для прийняття рішень щодо лікування цукрового діабету, пише MedScape.

Система складається з сенсора, що розміром і формою нагадує монетку величиною 25 мм, і дрота, введеного під верхній шар шкіри, який тримається на місці на липучці. Апарат можна носити на внутрішній поверхні плеча. Отримати дані можна, провівши спеціальним мобільним зчитувачем над місцем, де розташований датчик.

Відео дня

Глюкометр починає працювати через 12 годин після установки і може використовуватися до десяти днів без заміни. Прилад також витримує вплив вологи. Ще однією важливою перевагою нового гаджета є те, що використання FreeStyle Libre дозволяє уникнути спотворень даних від парацетамолу, який входить до складу сотень ліків.Цікаво, що в кінці 2016 року FDA схвалило схожу систему від того ж виробника - Abbott - для використання в медичних установах під контролем лікарів. Для того, щоб новий тип глюкометра став доступним пацієнтам в домашніх умовах, знадобився майже рік.

Раніше НВ повідомляло, що вчені з Гарварду розробили чорнило, яке змінює колір залежно від рівня цукру в організмі. Дослідницький проект під назвою DermalAbyss є новим підходом до біо-інтерфейсів. Традиційні чорнила для татуювання замінюються біосенсорами, чиї кольори змінюються у відповідь на зміни в міжтканинної рідини.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X