У США "розумні" ліхтарі сприятимуть боротьбі з вуличною злочинністю

19 жовтня 2015, 12:47
Американські компанії GE Lighting і SST мають намір розробити вуличні ліхтарі, які допоможуть правоохоронцям боротися зі злочинцями, передає N+1

Зокрема, "розумне" вуличне освітлення зможе визначити на тлі звичайного міського шуму звуки перестрілки, розраховувати приблизну відстань до місця ведення стрільби, а також передавати ці дані патрульним машинам і до служби порятунку 911.

Відео дня

Крім того, в ліхтарі планується вбудувати вдосконалену технологію ShotSpotter, яку використовують військові для визначення напрямку і дальності вогню противника. Ця система складається з декількох високочутливих мікрофонів і спеціального програмного забезпечення, яке виконує розрахунки на основі отриманої акустичної інформації.

При цьому, система нібито здатна відрізняти хлопки феєрверків або глушників автомобілів від вогнепального пострілу.

Відзначається, що в американських містах вже застосовують так звані розумні ліхтарі, проте вони не мають функції визначення вогнепальної стрільби, їх головна функція полягає у зборі погодних даних та визначенні кількості вільних місць на парковках.

За оцінкою американських компаній, нова технологія дозволить значно знизити кількість вуличних злочинів, а також допоможе визначити помилковий виклик від правдивого. Сьогодні в службу 911 надходять повідомлення тільки про один правдивий випадок стрільби з десяти, причому навіть коли така інформація надходить на пульт оператора, вона вже застаріває.

Показати ще новини
Радіо НВ
X