У США розробили новий сплав, який збільшує термін служби акумуляторів

3 листопада 2017, 12:28
Дослідники з Техасу розробили новий різновид батареї, яка працює довше за звичайну і важить менше

Новий олово-алюмінієвий сплав, який розробили в Техасі, може зробити акумулятори одночасно швидше і дешевше у виробництві, пише New Atlas.

Протягом багатьох років, літій-іонні батареї масового виробництва спиралися на графіт і мідь для їх анодів. І протягом багатьох років, дослідники шукали альтернативні матеріали, які могли б подолати обмеження міді і графіту за вартістю і обмеженою місткості.

Відео дня

В Університеті штату Техас в Остіні створили сплав, додавши олово безпосередньо в алюміній. Тим самим, інженерам вдалося уникнути дорогого процесу нанесення покриття шарами. Потім з нового сплаву створили наноструктуровану металеву фольгу з якої і створили аноди. Окремо підкреслюється, що структура з нанометрових часток олова не руйнується під час роботи акумулятора при взаємодії з літієм.

Дослідники перевірили новий матеріал на зменшених версіях літій-іонних батарей, а потім заряджали і розряджали їх для вимірювання продуктивності. Вони виявили, що аноди з нового сплаву працюють в два рази краще, ніж традиційні аноди з міді і графіту.

"Причина, по якій це працює так добре, в тому, що один з елементів є активним, це олово, а інший, алюміній, неактивний. Алюміній створює провідну матрицю, в якій утримується олово. Алюміній забезпечує структуру і електричну провідність, в той час, як олово взаємодіє з літієм під час зарядки батареї", - розповів провідний автор нового дослідження Карл Кредер з Університету штату Техас в Остіні.

Більш компактні батареї дуже важливі для виробників смартфонів, автомобілів, ноутбуків і безлічі інших пристроїв. У своєму матеріалі дослідники відзначили, що отримали доказ правильності концепції для удосконалення літій-іонних батарей.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники з Техаського університету в Остіні під керівництвом винахідника Джона Гуденафа розробили повністю твердотільні акумулятори. Як відзначають інженери, нова технологія в перспективі зможе замінити літій-іонні акумулятори.

Показати ще новини
Радіо НВ
X