У США розробили новий клас препаратів для боротьби з супербактеріями

18 листопада 2016, 12:01
Дослідники з Оклахоми зібралися перемогти стійкість бактерій до антибіотиків за рахунок посилення дії існуючих ліків

Новий клас препаратів, що бореться зі стійкістю до антибіотиків, був виявлений в Університеті штату Оклахома. Причому для експериментів використовували комп'ютерне моделювання, а не клінічні випробування, зазначає Eurek Alert!.

Відео дня

Професор біохімії Хелен Згурська з колегами визначили чотири нових хімічних речовини, які відшукують і руйнують бактеріальні білки, так звані "насоси відтоку", які є основною причиною стійкості до антибіотиків у бактерій.

"Суперкомп'ютери дозволили нам швидко виконувати великомасштабні моделювання цільових препаратів і скринінг багатьох потенційних сполук", - говорить Згурська.

За словами вчених, таке моделювання дозволить швидше перейти до фази клінічних випробувань.

"На відміну від попередніх підходів, наш новий механізм оживляє здатність існуючого антибіотика до боротьби з інфекцією", - говорять вчені.

Використовуючи обчислювальні моделі, створені суперкомп'ютером Titan, дослідники перевірили різні комбінації молекул білків, щоб визначити, які з них були найбільш руйнівними для насосів відтоку.

"На перший скринінг знадобилося всього 20 хвилин з використанням 42000 процесорів, ми отримали кілька перспективних результатів. Після більш ретельного аналізу, ми звузили наш список, щоб передбачити, які молекули з найбільшою ймовірністю порушують функцію насосів відтоку", - розповідає представник команди дослідників Джеррі Парк.

Зараз команда дослідників синтезує структурні аналоги виявлених інгібіторів для подальших випробувань.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X