У США проведено перше успішне омолодження за допомогою генної терапії

27 квітня 2016, 17:33
Американська компанія Bioviva оголосила, що її керівник Елізабет Перріш стала першою людиною, яка стала молодше завдяки генній терапії

Експериментальна методика, розроблена компанією Bioviva, спрямована на подовження теломер - кінцевих ділянок хромосом, що захищають їх від деградації. З кожним поділом клітини теломери коротшають і зрештою перестають виконувати захисні функції, що сприяє старінню організму.

Відео дня

У вересні минулого року Перріш на собі випробувала методику своєї компанії. Перед цим вона пройшла обстеження. Воно показало, що у Перріш незвично короткі теломери лейкоцитів для її віку. Повторне обстеження, проведене вже після курсу, продемонструвало їх збільшення. Перріш вдалося обернути назад 20 років скорочення теломер.

Як Bioviva, так і її керівник не відчувають надмірного ентузіазму з приводу події. В офіційній заяві компанії говориться, що це можна вважати успіхом в тому випадку, якщо "отримані дані вірні".

Сама Перріш, яка вважає старіння хворобою, каже: "Розвиток біотехнологій є кращим рішенням (у боротьбі зі старінням), і, якщо ці результати хоча б приблизно точні, ми вже увійшли в історію".

Bioviva продовжить стежити за станом Перріш "у наступні місяці й роки". Крім того, компанія планує з'ясувати, чи можна провести омолоджуючу процедуру не тільки з лейкоцитами, але й іншими тканинами і органами, а також повторити її з майбутніми пацієнтами.

Показати ще новини
Радіо NV
X