У США помітили птаха, що є гібридом трьох різних видів

13 листопада 2018, 09:01

Вчені зі штату Пенсильванія описали птаха, в якому змішалися гени трьох видів піснярових, або Vermivora.

Мати цього птаха сама була гібридом двох різних видів, а батько належав до третього виду роду Vermivora, повідомляє Science Alert.

Птах був вперше помічений у травні 2018 року спостерігачем Лоуеллом Беркет. Беркетт зауважив, що у цього екземпляра роду Vermivora було забарвлення, схоже як на Vermivora chrysoptera, так і на Vermivora cyanoptera, але ось пісня самця була схожа на пісню Setophaga pensylvanica.

Відео дня

Орнітолог поділився спостереженням з колегами, а потім у цього птаха взяли зразки для аналізів. Виявилося, що птах дійсно поєднував у собі ознаки трьох видів, успадкувавши це від батьків. Фахівці зазначають, що подвійний гібрид у природі зустрічається, але таке об'єднання трьох видів зафіксовано вперше.

"Це винятково рідкісна подія. Самка, гібрид золотокрилого і синьокрилого піснярів, яких також називають пісняри Брюстера, спарилася з жовтошапковим лісовим пісняром і успішно дала потомство", - пояснює провідний автор роботи Девід Тоус з Корнельського університету.

Вчені зазначають, що новий тип гібридизації зафіксовано вперше. Він може вказувати на те, що для кожного виду спостерігається нестача партнерів, тому птахи мають звертати увагу на інші види для розмноження.

Ми знаємо, що деякі гібриди птахів залишаються здатними розмножуватися. Зрештою, мама потрійного гібрида сама була гібридом. Водночас невідомо, чи зможе потрійний гібрид відтворити потомство. Крім того, подібний гібрид може виявитися занадто дивним для самок птахів і ті не виберуть його як партнера.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X