У США планують вивести генномодифікованих корів, стійких до спеки

4 липня 2017, 13:08
Генетики з Університету Флориди вирішили вивести новий вид корів, яким не страшне глобальне потепління

Їх план вже отримав фінансування від уряду в розмірі 733 тисяч доларів, пише Science Alert.

На першому етапі дослідження вчені планують визначити, як корови породи брангус регулюють температуру тіла. Справа в тому, що тварини цієї породи, на відміну від інших, добре себе почувають в спекотному кліматі.

Відео дня

Наступним етапом буде редагування генома корів інших порід за допомогою інструменту редагування генів CRISPR. Передбачається, що редагування генома допоможе зробити тварин більш стійкими до високих температур.

"Тепловий стрес тварин є головним фактором, який обмежує виробництво тваринного білка і негативно впливає на здоров'я і благополуччя худоби в субтропічних і тропічних регіонах. Його вплив, як очікується, різко зросте в зв'язку зі зміною клімату. Тому, здатність впоратися з тепловим стресом є обов'язковою для підвищення продуктивності тваринництва", - зазначила один з авторів дослідження, доктор Рейчел Матеєска з університету Флориди.

Раніше НВ повідомляло, що канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала рішення проблеми зміни клімату одним з центральних завдань майбутнього саміту G20 в Гамбурзі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X