У собак знайшли гени, що відповідають за дружелюбність

5 жовтня 2016, 09:29
Дослідники з'ясували, що собаки, які готові йти на контакт з людиною, мають мутації в п'яти генах

Шведські вчені оцінили здатність собак контактувати з людиною. Для найбільш товариських та нетовариських тварин склали списки мутацій по всьому геному. Виявилося, що вміння собак встановлювати контакт з людиною пов'язане з мутаціями в п'яти генах, повідомляється в дослідженні, опублікованому в журналі Nature.

Відео дня

Для експериментів вибрали собак породи бігль. Товариськість тварин оцінювали так: пропонували їм нездійсненне завдання (відкрити намертво закріплену кришку на контейнері), і фіксували час, через який собака звернеться за допомогою до незнайомої людини, як довго вона стоятиме перед ним і як показуватиме своє прохання.

Потім у найбільш товариських та нетовариських собак (загалом по 95 тварин) взяли на аналіз кров і слину і за цими матеріалами їх типували. В результаті знайшлися п'ять генів, які корелювали з підвищеною легкістю спілкування з людиною. Вони розташовувалися на 26-й хромосомі, в інтронах. Ба більше, з'ясувалося, що ці зміни мають спадкову природу.

Додамо, що ці п'ять генів поліфункціональні, тобто відповідають не тільки за дружелюбність. Більше того, мабуть, орієнтованість на соціальну взаємодію - це лише побічний ефект "роботи" цих генів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X