У Словаччині грибник знайшов два шолома епохи бронзової доби

24 вересня 2018, 08:06

Музей Східної Словаччини в Кошице представив два унікальних бронзових шолома, які були знайдені в 2017 році недалеко від села Трговіште.

Чоловік, який під час збору грибів натрапив на шоломи, тримав їх у себе вдома кілька місяців, а нещодавно вирішив передати знахідку в музей, повідомляє словацький сайт Spectator.

Відео дня

"Це дорогоцінне відкриття складається з двох бронзових шоломів. Були також дві пари захисних щічних подушок і два спіральних захисних пристрої", - сказав Роджер Полак, директор музею.

Цікаво, що автор знахідки вирішив залишитися анонімним, але вказав археологам місце, де знайшов шоломи. Вартість знахідки оцінюється в 60 000 євро, зараз вона є власністю держави.

Відкриття шоломів епохи бронзи рідкісні не лише в Словаччині, а й у всій Європі. Шоломи з Трговіште виконані в західноєвропейському стилі з двох бронзових пластин. Прикрашені боки з'єднані з центральною гребінкою, яка має отвір для кріплення декоративного шлейфу. Інші отвори з боків і на нижньому краю слугували для прикріплення захисту щік.

Походження шоломів Трговіште залишається неясним. Ймовірно, вони були продані для еліти місцевого суспільства - військових начальників. Шоломи використовувалися і ремонтувалися. Вони були радше символом статусу носія, символом його положення і сили, ніж захисним спорядженням.

Подібні шоломи були знайдені в інших містах Словаччини, але вони були зроблені тільки з одного аркуша бронзи.

Раніше НВ повідомляло, що ізраїльський садівник Декель Бен-Шитріт знайшов під час садових робіт старовинний бронзовий перстень із зображенням усміхненої людини з палицею. На думку вчених, на персні зображений Святий Миколай.

Артефакт досліджувала експерт по візантійській археології доктор Яна Чехановец. Археологи датували перстень XII-XV століттям, і припустили, що кільце міг втратити паломник, який відвідував Нацерет або Галілейське море.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X