Стародавні мечі. У Швеції виявили зброю вікінгів віком не менше 1200 років

23 листопада 2022, 06:00
Мечі стояли вертикально посеред похоронних камер. (Фото:Arkeologerna — State Museums of History. CC-BY)

Мечі стояли вертикально посеред похоронних камер. (Фото:Arkeologerna — State Museums of History. CC-BY)

У Швеції під час розкопок виявили два давні мечі вікінгів у кам’яній похоронній камері. Зброя залишалася недоторканою приблизно 1200 років і може давати уявлення про життя людей тих часів.

Знахідку виявили у провінції Вестманланд, на великому полі поховання з приблизно 100 могилами, що належать до пізнього залізного віку між 600 і 1000 роками нашої ери, пише Newsweek.

Відео дня

Самі мечі стояли вертикально посеред похоронних камер. Вони зроблені з важкого заліза і мають довжину приблизно метр, хоча важко визначити їх точну довжину, оскільки вони були розбиті, коли їх вдавлювали в землю. Зброя також витримала понад 1000 років під землею.

Розкопки ведуться вже два роки, щоб звільнити місце для будівництва та розширення шосе між двома містами.

Інші знахідки на цьому місці включають шматок китової кістки, гончарні судини, залізні заклепки та цвяхи, срібні вузли, які носили з одягом, та ведмежі пазурі.

Особисті речі похованих, предмети, що належать до похоронного обряду, подарунки родичів та речі, необхідні для потойбіччя.

Раніше НВ писав, що дослідники з Національного історичного музею Швеції натрапили на керамічний горщик під час розкопок. Усередині вони виявили вісім намист, одне кільце, дві перлини, два браслети та 12 підвісок у вигляді монет.

Дослідники виявили поселення на північ від Стокгольма. Вони вважають, що люди жили там протягом кількох сотень років, починаючи приблизно з 400 р. н. і до раннього середньовіччя. На цю мить на цьому місці вдалося виявити понад 20 будинків та споруд, а також безліч інших артефактів, у тому числі кільця-амулети та стріли.

Редактор: Олена Басараб
Показати ще новини
Радіо NV
X