У Шотландії створили камеру, яка дозволяє бачити крізь людське тіло

5 вересня 2017, 13:23
Прототип, який розробили вчені з Університету Единбурга, дозволяє бачити об'єкти, які світяться всередині тіла людини

Новий пристрій орієнтується на джерело світла всередині організму, наприклад, на кінець ендоскопа, що світиться, пише BBC .

Раніше медикам доводилося використовувати дороге сканування, зокрема рентгенівське випромінювання, щоб відстежувати просування ендоскопа в організмі. А нова камера здатна розпізнавати джерела світла всередині тіла, наприклад, наконечник довгої гнучкої трубки ендоскопа.

Відео дня

"Можливість бачити розташування медичного апарату має вирішальне значення під час багатьох медичних процедур, адже ми рухаємося до лікування хвороб мінімально інвазивними способами", - говорить професор Кев Даліваль з Единбурзького університету.

Дослідження показали, що прототип камери може відстежувати точкове джерело світла крізь 20 см тканини за нормальних умов. Промені від ендоскопа можуть проходити крізь тіло, але зазвичай розсіюються або відбиваються від тканин і органів, а не проходять прямим потоком. Через це складніше чітко зрозуміти, де саме знаходиться пристрій.

Нова камера виявляє окремі частинки світла, тобто фотони. Вона настільки чутлива, що може фіксувати крихітні відблиски світла, яке проходить крізь тканини. Камера також може фіксувати час, за який світло проходить крізь тіло, тобто пристрій здатний точно визначити, де саме знаходиться ендоскоп.

Проект очолює Единбурзький університет та Університет Херіот-Ватта. Він є частиною міжгалузевої дослідницької колаборації Proteus, яка займається розробленням низки нових технологій для діагностики та лікування захворювань легень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X