У найвіддаленішого об'єкта Сонячної системи знайшли таємничу орбіту

11 листопада 2015, 12:25
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені виявили у найвіддаленішого об'єкта Сонячної системи, що знаходиться від нашої зірки в три рази далі, ніж Плутон, незрозумілу орбіту

Про це йдеться в доповіді Американського астрономічного товариства, передає Lenta.

Карликова планета V774104 була виявлена в жовтні 2015 року. Її діаметр становить від 500 до 1000 кілометрів.

Відео дня

У той же час для точного визначення її орбіти вченим потрібен як мінімум рік.

Зараз V774104 знаходиться на відстані 15,4 мільярда кілометрів (103 астрономічні одиниці) від Сонця, однак до якої групи її віднести, вчені поки не знають.

Якщо згодом вона наблизиться до зірки (по своїй орбіті), то ввійде в коло досить відомих "крижаних світів", орбіти яких пояснюються гравітаційною взаємодією з Нептуном.

У разі видалення від Сонця V774104 стане одним з винятків (поряд з Седною і 2012 VP113). Ці карликові планети ніколи не наближаються до Сонця ближче, ніж на 50 а.о., а іноді віддаляються на 1000 а.о.

Автор відкриття Скотт Шеппард називає їх "внутрішніми об'єктами хмари Оорта", щоб відрізняти від небесних тіл поясу Койпера (розташовані в районі 30-50 а.о.).

Найцікавіше в цих об'єктах те, що їх витягнуті орбіти неможливо пояснити відомою на сьогоднішній день будовою Сонячної системи.

Їх могла спотворити невидима гігантська планета, що ховається десь на далеких кордонах системи (або зовсім вилетіла у відкритий космос, розштовхавши по шляху об'єкти хмари Оорта).

Крім того, деякі вчені припускають, що орбіти були розтягнуті силою гравітації в найдавнішу епоху Сонячної системи, коли прото-Сонце було оточене іншими "зоряними яслями".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X