У російському метеориті виявили унікальний кристал

9 грудня 2016, 09:33
Фізики виявили ультра-рідкісний квазікристал у шматку знайденого на Чукотці в 2011 році метеорита

Це лише третій раз в історії, коли вчені виявили у природі цей дивний кристал з незвичайною симетрією, пише Science Alert.

Знайдений квазікристал має симетрію ікосаедра — правильного опуклого двадцятигранника, кожна з граней якого являє собою рівносторонній трикутник. Він був знайдений командою на чолі з геологом Лука Бінді з Флорентійського університету в Італії.

Відео дня

Автори вважають, що він сформувався під дією високих тисків і температур в 1,2 тисячі градусів Цельсія в результаті зіткнення небесних тіл у космосі.

"Ми вже знайшли три різних типи квазікристалів в тому ж метеориті, і цей має хімічний склад, який ніколи не був помічений на квазікристалах. Це говорить про те, що є ще багато квазікристалів, про яких ми не знали", - каже представник команди дослідників, Пол Стейнхардт з Прінстонського університету.

Додамо, що такі кристали складаються з абсолютно унікальною атомної структури, яка в основному поєднує в собі симетричні властивості кристала і хаосом аморфної твердої речовини.

Цікаво, що, хоча квазікристали неймовірно рідкісні в природі - або, принаймні, на Землі, - їх дуже просто зробити в лабораторії, і синтетичні квазікристали зараз використовуються, наприклад, у всіх світлодіодних ліхтарях.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X