Порятунок чи вбивство? У Росії почнуть випускати на свободу незаконно спійманих косаток і білух

22 червня 2019, 15:00

Російська влада почне випускати на свободу косаток і білух, яких незаконно утримували неподалік Владивостока для продажу в Китай. Вчені попередили, що процедура звільнення тварин може погубити їх.

Як уже писало НВ, в бухті Середня, що поблизу Владивостока, незаконно утримували 10 косаток і 87 білух, серед яких було більшість молодняку. Тварин спіймали на Сахалінських островах минулого літа, але дозвіл на утримування китоподібних було видано з порушенням закону, а згідно з російським законодавством заборонено відловлювати групи китів з молодими особинами.

Відео дня

Зловмисники хотіли продати тварин в китайський морський парк за кілька мільйонів доларів. Повідомлялося, що, в залежності від виду, вартість однієї косатки може досягати $3,5 млн, а однією білухи - $150 тис.

Тепер Міністерство природних ресурсів і екології Росії збирається відпустити на свободу косаток і білух, яких близько року незаконно утримували в так званих «китових в'язницях» неподалік Японського моря.

План звільнення морських ссавців оголосив днями президент Росії Володимир Путін під час своєї прес-конференції на телебаченні. Першими в Охотське море повинні відправити дві косатки і шість білух.

Але, проблема в тому, що раніше вчені розкритикували російський план з порятунку тварин з незаконного ув'язнення. Син відомого океанографа Жака-Іва Кусто Жан-Мішель Кусто, який брав участь у рятувальній операції, пояснив, що процедура відновлення китоподібних і повернення їх в сім'ї може зайняти кілька років, оскільки після утримання в обмеженому просторі у них дуже мало шансів на те, щоб добувати собі їжу самостійно і вижити в диких умовах.

Пізніше Кусто заявив, що він не підтримує російський план порятунку косаток і білух. «Це ставить під загрозу виживання цих косаток. Ми не можемо підтримати або брати участь в цьому плані», - говорив Жан-Мішель Кусто. 81-річний захисник тварин висловив свої побоювання з приводу того, що косатки не зможуть повторно адаптуватися до життя в океані і будуть змушені повернутися в ув'язнення, де їх годували.

Показати ще новини
Радіо НВ
X