У Росії розробили технологію отримання прозорого алюмінію
За цією технологією можна робити ілюмінатори космічних кораблів і прозору броню, здатну захистити від кулі, повідомляє РІА Новини.
Для отримання "прозорого алюмінію" дослідники з Інституту ядерної фізики та технологій застосували метод спарк-плазмового спікання.
Спарк-полум'яне спікання - це нова технологія спікання, в основі якої лежить модифікований метод гарячого пресування. У цьому випадку електричний струм пропускається безпосередньо через прес-форму і пресовану заготовку, а не через зовнішній нагрівач. C допомогою імпульсного струму досягається дуже швидке нагрівання за малий проміжок часу.
Матеріал являє собою оксінітрид алюмінію (ALON), який обробили методом спарк-полум'яного спікання. Cамая головна характеристика нового матеріалу - ударна в'язкість, тобто здатність поглинати енергію при ударному навантаженні.
"Серед представлених в нинішній час керамік середньої щільності оксінітрид алюмінію володіє досить високою міцністю, порівнянної з фіанітом (стабілізований двоокис цирконію). А по найважливішій для бронезахисту характеристиці - ударна в'язкість - ALON перевершує всі прозорі матеріали, включаючи кварцове скло", - пояснює один з авторів публікації, аспірант ІЯФіТ Микита Рубінковскій.
Розробники також стверджують, що ALON може використовуватися в низці військових і комерційних додатків, наприклад, вікна та купола для космічних апаратів, а також зовнішня прозора броня.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.