У Росії розробили технологію отримання прозорого алюмінію

12 липня 2017, 10:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Російські вчені розробили технологію отримання дуже міцного, але при цьому прозорого матеріалу на основі алюмінію

За цією технологією можна робити ілюмінатори космічних кораблів і прозору броню, здатну захистити від кулі, повідомляє РІА Новини.

Для отримання "прозорого алюмінію" дослідники з Інституту ядерної фізики та технологій застосували метод спарк-плазмового спікання.

Відео дня

Спарк-полум'яне спікання - це нова технологія спікання, в основі якої лежить модифікований метод гарячого пресування. У цьому випадку електричний струм пропускається безпосередньо через прес-форму і пресовану заготовку, а не через зовнішній нагрівач. C допомогою імпульсного струму досягається дуже швидке нагрівання за малий проміжок часу.

Матеріал являє собою оксінітрид алюмінію (ALON), який обробили методом спарк-полум'яного спікання. Cамая головна характеристика нового матеріалу - ударна в'язкість, тобто здатність поглинати енергію при ударному навантаженні.

"Серед представлених в нинішній час керамік середньої щільності оксінітрид алюмінію володіє досить високою міцністю, порівнянної з фіанітом (стабілізований двоокис цирконію). А по найважливішій для бронезахисту характеристиці - ударна в'язкість - ALON перевершує всі прозорі матеріали, включаючи кварцове скло", - пояснює один з авторів публікації, аспірант ІЯФіТ Микита Рубінковскій.

Розробники також стверджують, що ALON може використовуватися в низці військових і комерційних додатків, наприклад, вікна та купола для космічних апаратів, а також зовнішня прозора броня.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X