У пошуках інопланетян. NASA оголосило про новий крок в пошуках позаземного життя

1 жовтня 2018, 08:03

Космічне агентство NASA провело семінар в Х'юстоні, на якому було оголошено про старт нового проекту - пошук техносигналів в космосі.

Такі сигнали, на думку вчених, повинні бути ознакою існування розумного життя за межами Землі і Сонячної системи, пише Science Alert.

Техносигнали включають лазерні випромінювання, ознаки масивних мегаструктур, таких як Сфери Дайсона або сильно забруднені атмосфери. Вчені також згадували про виявлення мегаполісів на інших планетах через їх тепловий підпис і виявленні супутників, що обертаються навколо інших планет. Але в кожному з цих випадків будь-які техносигнали, швидше за все, зажадають деяких просунутих методів стеження.

Відео дня

На семінарі вчені NASA виклали поточний стан науки в сфері виявлення техносигналів, описали найбільш перспективні напрямки досліджень.

"Я радий оголосити, що NASA робить нові кроки для вивчення способів пошуків позаземних цивілізацій. Досить просунутих і здатних створювати знаки або сигнали, які дозволять нам зробити висновок про існування технологічного життя", - заявив Томас Зурбухен, помічник адміністратора NASA.

За словами дослідників, в квітні 2018 року в Конгресі США висловили зацікавленість в тому, щоб NASA підтримало науковий пошук техносигналів. Конгрес закликав NASA шукати на деяких з недавно виявлених екзопланет докази існування цивілізацій.

За останні кілька років у NASA з'явилося нове покоління космічних апаратів, включаючи телескоп TESS, космічний телескоп "Джеймс Вебб", CHEOPS і PLATO. Телескопи нового покоління дозволяють вивчати, зокрема, атмосферу екзопланет. З їхньою допомогою вчені розраховують знайти ознаки життя за межами Сонячної системи.

Раніше НВ повідомляло, що, за словами планетологів з Університету Брауна в США, близько чотирьох мільярдів років тому на древньому Марсі було досить водню для підтримки підземного життя мікроорганізмів. Розпад молекул води в гірських породах на Марсі, ймовірно, забезпечив достатню хімічну енергію для підтримки популяції мікробів протягом сотень мільйонів років.

Показати ще новини
Радіо НВ
X