Справжні гіганти. У Новій Зеландії знайшли останки одразу кількох доісторичних пінгвінів

Найбільший у світі пінгвін у баченні художника (Фото:Simone Giovanardi/Bruce Museum)
Дослідники з’ясували, що один із нещодавно виявлених видів міг важити близько 150 кг, що в шість разів більше, ніж найбільший з видів, що нині живуть — імператорський пінгвін.
Скам'янілості восьми птахів, що не літають, знайшли на пляжі Північного Отаго на Південному острові Нової Зеландії.
Серед них були останки двох найбільших пінгвінів, що коли-небудь існували. Перший важив понад 150 кг, а другий — близько 50, що теж значно перевищує масу сучасних видів.
Ще два види поки що не ідентифікували.
Раніше найбільшими представниками роду, що коли-небудь існували, вважалися антарктичні пінгвіни. Їхня вага становила близько 120 кг.
Зараз найбільші пінгвіни - імператорські. Вони важать трохи більше ніж 20 кг. Ці тварини під загрозою зникнення через зміну клімату.
Збереження популяції птахів, що не літають, — одне з важливих завдань людства. Пінгвіни є частиною біоценозу, і якщо вони зникнуть, випаде важлива ланка з харчових ланцюжків у різних регіонах.
Вчені роблять спроби уникнути цього, і часом вони закінчуються успішно. Так, американські зоологи витратили 10 років на облаштування гнізд у скелях для галапагоських пінгвінів. Їхня титанічна праця була винагороджена — отримавши комфортні місця для виведення пташенят, птахи почали відновлювати популяцію.