У Новій Зеландії знайшли втрачене "восьме диво світу"

14 червня 2017, 10:46
Через 130 років після виверження вулкана, що поховав Рожеві та Білі тераси вулкана Теравера дослідникам знову вдалося їх виявити

За даними вчених, тераси, ймовірно, збереглися неушкодженими під шарами попелу і бруду, пише Science Alert.

"Вони були найбільшою окрасою в південній півкулі і Британській імперії, і туристи прибували з Великобританії, Європи та Америки, щоб побачити їх. Але вони не були обстежені урядом, так що не було ніяких записів їх широти або довготи", - розповідає один з команди дослідників, Рекс Банн.

Відео дня

Проте, дослідники вважають, що точно визначили місце, де можуть лежати тераси - на глибині 10-15 метрів нижче рівня моря під шарами бруду і золи. Це підтверджується і знахідками 2011 року залишків рожевих терас. Рекс Банн вважає, що тераси, ймовірно, до сих пір в хорошому стані і можуть бути повністю відновлені.

"Ми впевнені, що в міру наших можливостей ми визначили місця тераси. Ми ближче до них, ніж хто б то не було протягом останніх 130 років. Ми розробили алгоритм, який точно визначив місцезнаходження рожевих і білих терас з похибкою плюс або мінус 35 метрів ", - підкреслила один з авторів дослідження, Ханна Мартін.

Рожеві та Білі тераси або Отукапуарангі до 19-го століття були одним з чудес природи Нової Зеландії. Вважалося, що вони повністю зруйновані виверженням вулкана Таравера. Деякими сучасниками Рожеві та Білі тераси називалися "Восьмим дивом світу". Вважається, що тераси були зруйновані близько 3 годин ночі 10 червня 1886 року, коли відбулося виверження вулкана Таравера.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X