У Новій Зеландії знайшли рештки гігантського викопного пінгвіна

13 грудня 2017, 07:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені описали новий вид гігантських пінгвінів, які жили в Новій Зеландії 60-55 мільйонів років тому

Птахи, зріст яких сягав 1,77 метрів, отримали видове ім'я Kumimanu biceae, пише ScienceMag.

Висновки про зріст птахів цього виду вчені змогли зробити після виявлення біля східного узбережжя новозеландського острова Південний стегнової кістки Kumimanu biceae. Зріст птаха досягав 1,77 метрів, а вага перевищувала 100 кг. Зараз на Землі найбільший вид пінгвінів - імператорський, який мешкає в Антарктиді. Його зріст - 1,2 метра.

Відео дня

Найдавніші пінгвіни, очевидно, мешкали в сучасних Нової Зеландії і Антарктиди приблизно 66 мільйонів років тому. Вік знайдених скам'янілостей Kumimanu biceae становить 56-60 млн років. Вчені відзначають, що цей птах був на 18 см вище, ніж будь-який інший відомий науці викопний пінгвін.

Судячи з усього, поява гігантських видів пінгвінів пов'язана зі зникненням динозаврів. Оскільки разом з сухопутними динозаврами зникли і морські рептилії, море стало безпечнішим для предків пінгвінів. А, оскільки їх розмір тіла вже не обмежувався необхідністю польоту, вони змогли вирости до значних розмірів.

Результати філогенетичного аналізу показали, що новий вид еволюціонував незалежно від інших гігантських викопних пінгвінів. Очевидно, схожі за розмірами птиці виникали кілька разів.

Вчені відзначають, що зникнення гігантських пінгвінів збігається зі зростанням чисельності тюленів і зубастих китів, так що, можливо, свою роль зіграла конкуренція за їжу і безпечні місця для розмноження. Але, як саме ці ссавці витіснили гігантських птахів, все ще залишається загадкою.

Раніше НВ повідомляло, що на будівельному майданчику в передмісті Денвера знайшли кістки дорослого трицератопса. На думку палеонтологів, вік знахідки становить близько 66 мільйонів років.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X