У Новій Зеландії утворилася "найбільша тріщина" в землі

8 травня 2018, 07:04

Біля міста Роторуа в Новій Зеландії тріщина 200 метрів в довжину і 20 у глибину розколола пласт землі.

Обвалення грунту сталося на початку травня на фермі на Північному острові Нової Зеландії, після сильної зливи, пише Science Alert.

Помічник фермера натрапив на провал в кінці минулого тижня, ще до світанку, коли відправився доїти корів. Лише пізніше, коли зійшло сонце, стала очевидною ширина зяючою прірви. На думку вчених, оголилися породи віком 60 тисяч років.

Відео дня

"Найбільша тріщина з тих, що я бачив до цього, була розміром рази в три менше, ніж та, яка утворилася зараз, так що це дійсно дуже важливо", - сказав експерт-вулканолог Бред Скотт з геофізичної фірми GNS Science.

За словами фахівців, тріщина на Північному острові є найбільшим яром в Новій Зеландії. Розмив вапняку відбувався, ймовірно, протягом століть, в результаті чого під грунтом утворилися великі пустоти.

За словами Бреда Скотта, аналогічні тріщини в цій місцевості - не рідкість. Як правило, вони виникають в результаті проливних дощів, які вимивають вапнякові відкладення під поверхнею землі, утворюючи гігантські порожнини, які в певний момент оголюються.

"Те, що я бачу на дні цієї свердловини, - це початкове 60000-літнє вулканічне родовище, яке утворилося з кратера", - сказав Скотт.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X