У Новій Зеландії ось-ось прокинеться легендарний вулкан з Володаря Кілець

13 травня 2016, 13:00
Вчені з Королівського науково-дослідницького інституту Нової Зеландії попереджають про небезпеку виверження Руапеху – вулкана, який виконав роль Фатальної гори або Ородруїна в кінотрилогії Володар кілець

"Ми спостерігаємо ознаки пробудження вулкана, - каже вулканолог Бред Скотт з Королівського науково-дослідного інституту. – Недавні відвідування вулкана підтвердили збільшення виділення вулканічних газів".

Відео дня

Влада країни вже попередила туристів і скелелазів не наближатися до вулкану ближче, ніж на 2 км. Крім того, був введений рівень другий рівень вулканічної тривоги. До нього вдаються, коли вулкани виявляють середню або підвищену активність.

Минулого місяця вчені відзначили зростання температури в кратерному озері Руапеху. З квітня вона піднялася з 25 до 46 градусів Цельсія.

Втім, немає гарантій, що справа закінчиться виверженням. Кратерне озеро постійно нагрівається і остигає. З 2010 року було зареєстровано 8 таких циклів, але жоден не закінчився виверженням. При цьому тричі оголошували другий рівень тривоги.

"Коли вулкани демонструють ознаки не спокою, це не завжди закінчується виверженням, - пояснює Скотт. - Вони можуть подавати ознаки життя, а потім повернутися до більш спокійного стану".

Руапеху є найвищою точкою Північного острова Нової Зеландії. Він розташований на території національного парку Тонгаріро. З 1945 року він вивергався близько 60 разів, тожж Нова Зеландія добре знайома з характером місцевого Ородруїна. Під час минулого виверження, що сталося в 2007 році, постраждав лише один чоловік. Це був турист, чия нога застрягла між камінням, що завадило йому покинути небезпечну область.

Показати ще новини
Радіо НВ
X