У Нідерландах створили мозковий імплант, який дозволив паралізованій жінці спілкуватися

15 листопада 2016, 11:00
Вчені розробили апарат, який ловитиме імпульси кори головного мозку, що дає можливість людям спілкуватися зі світом силою думки

Новий імплант, який працює з комп'ютерним інтерфейсом, може бути використаний в будь-якому місці, що дозволяє спілкуватися з людьми без допомоги медичних експертів, пише Science Alert.

Відео дня

"Вперше ми створили повністю імплантовану систему, яка працює в домашніх умовах без необхідності присутності будь-яких експертів, які контролюють її роботу", - розповідає нейробіолог і провідний дослідник Нік Ремсі, з медичної школи Університету Утрехта.

58-річній пацієнтці на ім'я Ханнеке в 2008 році був поставлений діагноз аміотрофічний латеральний склероз - хвороба, що руйнує нервові клітини. Вже через два роки після постановки діагнозу жінка втратила здатність дихати і тепер існує тільки за рахунок апарату штучного дихання.

Перед тим, як Ремсі познайомився з Ханнеке, вона спілкувалася з допомогою системи, яка відстежувала її руху очей, дозволяючи їй вибрати певні слова і букви на екрані комп'ютера, щоб сформувати пропозиції.

Було вирішено вживити жінці в мозок пристрій, який би зчитував активність мозку і переводив її в сигнал, а той вже міг би безпосередньо контролювати комп'ютер. Вчені помістили електроди на поверхню мозку, під черепом. Активність мозку записується електродом і йде по дроту в спеціальний пристрій, встановлений на грудях, яке, в свою чергу, транслює сигнал на планшет. Це дозволяє писати цілі речення і управляти різними програмами, включаючи ігри.

Точне розташування цих електродів має вирішальне значення - один повинен бути розташований поверх частини мозку, що відповідає за переміщення правою рукою, а інший поміщається над тією частиною мозку, яка відповідає за такі дії, як зворотний відлік.

На даний момент Ханнеке все ще потрібно досить велика кількість часу для формування фраз, але поступово швидкість збільшується. Так, спочатку пацієнтці було потрібно 50 секунд на вибір літери, тепер же цей час скоротився до 20. Ханнеке передає, що зараз почувається набагато впевненіше.

У планах учених - збільшення кількості електродів до 30ти, щоб імплант міг декодувати, наприклад, мову жестів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X