У ніч на 22 жовтня в небі можна буде спостерігати метеорний потік Оріоніди

21 жовтня 2016, 16:48
Жителі північної півкулі Землі до листопада зможуть спостерігати Оріоніди, але найкраще їх буде видно саме 22 жовтня

Жовтень - особливий місяць для любителів астрономії, тому що в цей час кожен рік, Земля проходить через хвіст уламків трьох різних комет. Нещодавно в небі можна було спостерігати метеорний потік Драконіди, а в найближчі дні в небі будуть помітні Оріоніди, утворені знаменитою кометою Галлея, пише Science Alert.

Відео дня

Ця злива з метеорів буде помітна до 7 листопада, але не чекайте цієї дати, оскільки свого піку Оріоніди досягнут в найближчі дні. У ніч на 22 жовтня і рано вранці 22 жовтня ви отримаєте можливість побачити, як до 20 метеорів на годину згорають в атмосфері Землі.

Потік Оріоніди піднімається на достатню висоту після опівночі, тому і спостерігати метеори найкраще пізно вночі в районі сузір'їв Персея — Кассіопея — Жирафа. При цьому за містом метеорний потік буде видно краще. Для того, щоб визначити, де ж знаходяться ці сузір'я, радять скористатися зоряним атласом або додатками для смартфонів.

Досить імовірно, що метеорит, падіння якого зняли на відео у Великобританії 19 жовтня був саме одним з Орионид - уламків комети Галлея.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X