У ніч на 14 грудня в небі можна буде спостерігати метеорний потік Гемініди

13 грудня 2017, 21:36
Гемініди досягають піку активності 14 грудня, проте падаючі зірки можна спостерігати протягом усього поточного тижня - аж до 17 грудня

Очікується до 120 метеорів на годину, на темному, не засвіченому міськими вогнями небі, пише Space.com.

Гемініди входять в трійку найбільших метеорних потоків. Метеорний потік Гемінід люди бачать щороку протягом як мінімум 184 років, оскільки перше зареєстроване спостереження було в 1833 році на річці Міссісіпі.

Відео дня

Це явище відбувається тому, що планета Земля в грудні проходить через рій дрібних частинок, викинутих в космос астероїдом Фаетон. Найбільше число метеорів зазвичай спостерігається в 2 годині ночі за місцевим часом, проте деякі метеори видно вже в 10-11 годин вечора.

Свою назву Гемініди отримали від назви сузір'я Близнюки (Gemini), в якому знаходиться область вильоту метеорів. Для досягнення найкращих результатів спостереження, ви повинні дивитися трохи в сторону від сузір'я Близнюків, щоб побачити метеори з більш довгими "хвостами". Астрономи додають, що Гемініди - це не дуже швидкі метеори білого кольору.

Щоб знайти сузір'я Близнюків у північній півкулі, подивіться на південний захід неба на сузір'я Оріон, яке легко виявити за допомогою трьох зірок у "поясі мисливця" Оріона. Потім подивіться вгору і зліва від Оріона, щоб побачити сузір'я Близнюків високо в південно-західній частині неба.

Додамо, у 2016 році українці і інші жителі Європи не змогли побачити Гемініди через дуже яскравий повний Місяць. Тільки найяскравіші з цих "падаючих зірок" були помітні при місячному світлі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X