Керує з підвалу та підтримував Маска до того, як це стало мейнстрімом. Сім фактів про Стіва Юрчика, нового очільника NASA

28 січня 2021, 07:03

Колишній очільник NASA Джим Бріденстайн пішов у відставку в кінці президентства Трампа. Його замінив Стів Юрчик, який вже заявив, що готовий керувати цілим агентством «зі свого підвалу».

До цього Юрчик був помічником Бріденстайна і зазвичай залишався в тіні своїх колег. Проте, серед колег він уславився як цілеспрямований і відданий своїй справі співробітник.

Відео дня

Видання Futurism зібрало ключові факти, які дають розуміння про те, куди NASA буде рухатися за свого нового (поки що — до офіційного призначення Джо Байденом — тимчасового) очільника.

1. Завзятий прихильники досліджень з екіпажем

Протягом усієї своєї кар'єри Юрчик підтримував місії, які відкривали для людства глибини космосу. Він також упевнений, що туди можуть літати не тільки астронавти, а й звичайні люди як туристи. Особливо він упевнений в тому, що цей напрям буде розвиватися завдяки тому, що вартість польоту з кожним роком стає все нижче.

Також в 2015 році він пророкував, що до 2030-го NASA зробить посадку корабля з екіпажем на Марсі. І в цьому йому може допомогти Ілон Маск.

2. Юрчик підтримував SpaceX до того, як це стало мейнтрімом і готовий співпрацювати з іншими

Про можливу співпрацю з компанією Ілона Маска Юрчик заявляв ще в 2016, коли про масові запуски супутників і ракет компанії ніхто (як мінімум у ЗМІ) не говорив.

У 2018 SpaceX планувала місію на Марс і Юрчик публічно підтримав ідею: «Якщо у них вийде, це дійсно буде відмінною демонстрацією для нас. Зараз у нас немає такої можливості, але можливо вона з’явиться в 2020-му», — говорив він у 2016 році.

Юрчик продовжував підтримувати SpaceX як компанію, якій судилося зіграти важливу формувальну роль у космічній галузі. Також він готовий співпрацювати й з іншими країнами — наприклад в 2019 він писав, що ISRO (Індійська організація космічних досліджень) може стати частиною програми NASA «Commercial Crew Program», яка зараз користується виключно апаратами SpaceX для запуску астронавтів на МКС.

3. Він і сам свого роду інженер 🧐

Юрчик — магістр електротехніки в Університеті Вірджинії. The Atlantic писав, що натхненням для нього послужила прогулянка по Місяцю в 1969 році.

Він не захотів стати астронавтом і не горить бажанням вирушити в космос самостійно, але ще з дитинства горів ідеєю створення устатковання, яке допоможе цьому: «Створення успішного обладнання, доставка його на стартовий майданчик і успішне спостереження за його роботою в космосі — ось що мені подобається», — говорив він.

Як інженер, Юрчик брав участь в розробленні різних ракет і машин — зокрема марсохода Curiosity, який досі вивчає Марс. У керівництві «інженерський» стиль простежується в тому, що він намагається максимально скоротити кількість зустрічей, щоб співробітники NASA могли дійсно зосередитися на своїй роботі.

4. Юрчик впевнений, що NASA зобов’язана боротися зі змінами клімату

До роботи на провідних посадах в NASA Юрчик керував Дослідницьким центром Ленглі. Там він курирував дослідні програми, присвячені розумінню та вирішенню проблем глобальної зміни клімату.

Тиждень тому, в своїй заяві як нового очільника космічного агентства він підтримав нову адміністрацію Байдена і Гарріс зокрема й у «боротьбі зі змінами клімату».

На роботу він добирається без автомобіля — або пішки або на трамваї. Хоча, як зазначає видання Aerospace America, таке рішення Юрчик прийняв через складну ситуацію на місцевих дорогах.

5. Юрчик курирував «відповідь NASA» на пандемію

Прихід Юрчика на керівництво агентством точно не можна назвати звичайним — навіть зараз він продовжує працювати з дому.

«Я буду керувати НАСА з підвалу свого будинку», — сказав Юрчик

Але на початку пандемії Юрчик допомагав NASA розробляти нове захисне обладнання та виробляти апарати ШВЛ для хворих коронавірусом. «Моя робота полягає в тому, щоб дати можливість співробітникам робити дивовижні речі, які ми просимо їх робити», — говорив він у червні.

6. Він упевнений, що NASA не має бути регулятором

NASA не повинна регулювати космічні подорожі як це робить Федеральне авіаційне управління США з польотами на літаках. При цьому Юрчик підкреслює важливість співпраці агентства з іншими наявними органами регулювання.

7. Він видалив свій Твіттер. До цього там було 1 повідомлення

Попередник Юрчика, Джим Бріденстайн, обожнював Твіттер. Він активно в ньому писав (не так активно як Маск, але все ж) і натвітив на майже 300 тис. фоловерів.

Юрчик же навпаки не фанат цієї соцмережі — у нього був там свій аккаунт, але зараз він був знищений. Але навіть до цього єдиним повідомленням, яке він написав у Твіттері, була підтримка одного з учасників проєкту Голос.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X