У нас проблеми. Китайський місяцехід здійснив посадку в район з безліччю кратерів

14 січня 2019, 11:02

Навколо зонда, який здійснив м'яку посадку на зворотному боці Місяця, знаходяться безліч кратерів різної величини.

Такий рельєф в районі фон Карман може створити проблеми місяцеходу Юйту-2, повідомляє агентство Сіньхуа .

Китайське національне космічне управління CNSA опублікувало деякі зображення, відправлені зондом Чан'е-4 на Землю через супутник-ретранслятор Цюецяо.

Відео дня

Одне з опублікованих - панорамний знімок в 360 градусів, зроблений камерою, прикріпленою до верхньої частини посадкового модуля Чан'е-4, повідомив заступник директора Національної астрономічної обсерваторії Китаю, командувач наземною прикладною системою Чан'е-4 Лі Чуньлай.

"На панорамному знімку видно, що зонд оточений безліччю невеликих кратерів, що дійсно приголомшливо", - сказав він.

Один з кратерів поруч з місяцеходом Юйту-2 має діаметр приблизно в 20 метрів і глибину приблизно в 4 метри. Така труднопрохідна місцевість представляє великі труднощі для планування маршруту подорожі місяцеходу, зазначив Лі Чуньлай.

Він також зазначив, що в порівнянні з районом лицьового боку Місяця, де здійснив посадку зонд Чан'е-3 в районі навколо Чан'е-4 мало каменів, що говорить про те, що район примісячення Чан'е-4 може бути старше.

За його словами, Чан'е-4 здійснив посадку в районі на висоті мінус приблизно 6000 метрів. Найглибший район на Місяці, де висота становить мінус 9100 метрів, знаходиться приблизно в 700 кілометрах на південь від зонда.

"Інформаційні дані з глибин Місяця є одним з головних аспектів нашої уваги при зондуванні природного супутника Землі", - сказав Лі Чуньлай.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X