Підводне яйце. Біологи змогли розгадати загадку незрозумілих желеподібних куль в морях Норвегії — фото

8 квітня 2021, 15:38

Кілька років тому дайвери, що досліджують західне узбережжя Норвегії, знайшли загадкову желеподібну кулю діаметром більше метра. Нарешті вчені змогли пояснити що це таке.

Куля була напівпрозорим, а посередині його прорізала чорна смуга — дайвери були сильно здивовані знахідкою такої незвичайної «краплі».

Як виявилося, ці кулі знаходили і раніше — з 1985 року в Норвегії і Середземному морі було зафіксовано близько 100 таких куль, пише Live Science. Тому вчені попросили дайверів збирати зразки тканин будь-яких крапель, з якими вони будуть стикатися. Завдяки цьому дослідники змогли вивчити відразу чотири зразки різних крапель.

Відео дня

Ringvold, H., Taite, M., Allcock, AL et al
Фото: Ringvold, H., Taite, M., Allcock, AL et al

ДНК-тест показав, що всі вони були частинами кладок яєць кальмарів Illex coindetii. Чорна смуга посередині може бути чорнилом, які виділяються під час запліднення, і, скоріш за все, призначена для імітації великої риби. Самі яйця покриті слизом, яка підтримує їхню життєздатність і захищає від хижаків. В одній кулі може перебувати близько 1000 яєць.

Вчені не можуть стверджувати, що всі краплі, які знаходили раніше, належать тому ж виду кальмарів — для цього їм потрібно було б перевірити зразки кожної з них. Однак з огляду на те, що краплі дуже схожі між собою, то можна зробити висновок, що більшість з них зробили саме Illex coindetii.

Показати ще новини
Радіо NV
X