У морі біля Єгипту знайшли ритуальний човен для бога Осіріса

22 листопада 2017, 21:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Поблизу міста Олександрія археології виявили залишки трьох затонулих давньоримських кораблів і давньоєгипетського ритуального човна, який було побудовано на честь бога Осіріса

Також вчені знайшли ряд невеликих артефактів римського періоду історії Єгипту, повідомляє Ahram Online.

Знахідки були виявлені в ході підводних розкопок, проведених спільної місією Міністерства Департаменту Археології та Європейського інституту підводної археології близько затоки Абу-Кір-Бей і східній гавані Олександрії.

Відео дня

Мостафа Вазирі, генеральний секретар Вищої ради із старовини, сказав, що місія також виявила кришталеву голову римського періоду, яка, ймовірно, зображує римського полководця Марка Антонія, а також золоті монети часів правління імператора Августа. За його словами, залишки трьох затонулих кораблів були знайдені в гавані Олександрії, а ритуальний човен на честь бога Осіріса перебував на дні затоки Абу-Кір.

За словами глави Центрального департаменту підводних старожитностей, доктора Усами Алнахаса, під час попередніх розкопок вчені виявили дерев'яну корабельну обшивку і керамічні черепки. Тому вони розраховують знайти ще один затонулий корабель. Дослідження місць корабельних аварій буде продовжено в 2018 році.

Раніше НВ повідомляло, що в Дніпрі, в національному історичному музеї ім. Яворницького відкрилася виставка, присвячена культурі стародавнього Єгипту і античності. Всього на ній представлено понад 200 експонатів, серед яких скарабеї, скульптури сфінксів і богів, теракотові і бронзові статуетки, посуд, світильники, монети, прикраси і навіть справжня мумія.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X