У мережі з'явилося відео сонячного затемнення 26 лютого

Наукпоп

27 лютого 2017, 09:17

У мережі з'явилося відео сонячного затемнення 26 лютого

У мережі з'явилося відео сонячного затемнення 26 лютого - фото

Так сонячне затемнення 26 лютого бачили в Африці

У неділю, 26 лютого жителі Південної півкулі Землі могли спостерігати кільцеподібне сонячне затемнення

Таке затемнення відбувається, коли в момент затемнення Місяць знаходиться на більшій відстані від Землі, ніж під час повного затемнення, і конус тіні проходить над земною поверхнею, не досягаючи її.

Таке затемнення могли спостерігати у неділю, 26 лютого, жителі Чилі, Аргентини, південної частини Африки. Також затемнення було видно в акваторіях Тихого і Атлантичного океанів. В Аргентині, кращі місця для спостереження затемнення були розташовані в південній частині провінції Чубут, в містах Факундо і Сарм'єнто. Максимальна фаза затемнення настала близько 17 години за Києвом.

У рік на Землі може відбуватися від двох до п'яти сонячних затемнень, повними або кільцеподібними можуть бути не більше двох. Кільцеподібні затемнення бувають приблизно в три-чотири рази рідше повних. Наступне затемнення земляни побачать 21 серпня.


Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал