У Лондоні на будівництві біля залізничного вокзалу знайшли могилу дослідника, який дав ім'я Австралії

25 січня 2019, 15:19

У Лондоні археологи, які працюють на будівництві залізничної станції на місці старого кладовища знайшли останки мореплавця Метью Фліндерса, повідомляє ВВС Україна.

У 1814 році Фліндерс випустив книгу A Voyage to Теrra Australis, в якій називав далекий континент Австралією.

Після публікації книги назва почала регулярно використовуватися і стала загальноприйнятою. Хоча дослідник був не першим, хто використав назву Австралія, його роботи значно популяризували її.

Відео дня

Фліндерс здійснив кілька великих подорожей, зокрема, на кораблі він обійшов навколо усієї Австралії, довівши, що це континент.

Останки дослідника знайшли на місці старого кладовища у Сент-Джеймс-Гарденс у Лондоні під час археологічних досліджень перед будівництвом станції для швидкісної залізниці біля вокзалу Юстон. Звідти планують перенести близько 61 тис. скелетів.

Майже 150 років могила дослідника вважалася втраченою, адже в середині 19 століття плиту перенесли на іншу ділянку поховання, і могила дослідника загубилася.

State library of NSW
Фото: State library of NSW

Ідентифікувати останки вдалося завдяки свинцевій табличці на кришці труні, згідно з якою, капітана поховали 23 липня 1814 року.

Розкопки почалися в жовтні 2018 року перед спорудженням лінії швидкісної залізниці HS2 вартістю у 55 млрд фунтів стерлінгів.

В Австралії ім'я Фліндерса дуже популярне, на його честь названо вулиці, станції, гори, міста, річку та університет.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X