У Китаї побудували завод по перетворенню вихлопних газів в паливо

9 березня 2016, 12:51
Вчені з Массачусетського технологічного інституту придумали, як перетворювати шкідливі викиди, які виробляють електростанції, сталеливарні і сміттєспалювальні заводи в паливо. Свою розробку вони успішно випробували на тестовому підприємстві неподалік від Шанхаю

Випробування проходили з вересня минулого року. До цього вчені з МТІ йшли не один рік. "Все це почалося 4-5 років тому з проекту, що фінансувався Міністерством енергетики США, - розповідає професор МТІ Грегорі Стефенопулос. – Ми зібрали шматочки в цілісну систему, яка дозволяє взяти газ і отримати рідке паливо".

Відео дня

Наступним кроком у розвитку проекту стане будівництво нового заводу, який буде в 20 разів більше першого. Таким чином творці технології зможуть оцінити, наскільки ефективною вона буде у великих масштабах.

"Одна справа – отримати 1-2 літра палива в лабораторії, і зовсім інше – піднятися до 1000, а потім і до 20000 літрів на демонстраційному заводі", - говорить професор Стефенопулос.

Якщо фахівцям МТІ вдасться довести, що система буде працювати ефективно в промисловому масштабі, то вони зможуть одночасно запропонувати спосіб боротьби з шкідливими викидами і альтернативу біопаливу.

Як раніше повідомляло НВ, до 2020 року в Китаї буде побудовано завод, який буде спалювати сміття і видавати електроенергію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X