У Києво-Печерський Лаврі знайшли залишки давньоруського муру XII століття

30 липня 2018, 09:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У національному Києво-Печерському заповіднику археологи розкопали фундаменти і залишки стіни, яка була зруйнована під час облоги Києва у 1240 році.

Про це розповів завідувач сектору археології Києво-Печерського заповідника археолог Сергій Тараненко, повідомляє BBC Україна.

За словами археологів, фундамент і стіни складаються з валунів, невеликих уламків колотого каміння та уламків давньоруської цегли - плінфи. Під час розкопу також знайшли фрагмент давньоруського металевого браслета з плетеним орнаментом.

Відео дня

Розкопки проводилися біля Троїцької надбрамної церкви у Митрополичому саду. Археологи дослідили, що стіна має довжину 21 метр. Поки що розкопали лише частину фундаментів, а відкривати повністю знахідку планують наступного року.

"В планах зробити експозицію, яка буде включати залишки фортифікаційних мурів. Можливо буде інформаційний центр", - зазначив пан Тараненко.

Вчений розповів, що ця знахідка була частиною стіни, яка оточувала "верхню" Лавру. Збудували її наприкінці у XII столітті, простояла вона близько 150 років, до нашестя монголо-татар і взяття Києва у 1240 році.

Збудували її на місці дерев'яної огорожі - так званого стовп'я. Після набігу монголо-татар у XIII столітті наступний кам'яний мур з'явився навколо Лаври аж наприкінці XVII столітті, за кошти гетьмана Івана Мазепи.

Археологи називають стіну унікальною, бо в Україні, крім неї, відомо лише два об'єкти монументальної фортифікації Київської Русі. А конструкція цього фундаменту є поки що єдиною серед усіх пам'яток цієї доби на всій території держави Київської Русі.

Раніше НВ повідомляло, що в селі Легедзине Тальнівського району Черкаської області вчені знайшли могилу жінки III-IV століття, яку могли вважати відьмою. Справа в тому, що поховання суперечить всім тодішнім традиціям.

"Похована - у віці до 25 років. Лежить обличчям вниз з заведеної за спину рукою. Звичний для того часу похоронний інвентар відсутній", - говорить співробітник Національного історичного музею Сергій Діденко.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X