У Єгипті знайшли стародавню майстерню, де створювали мумії

16 липня 2018, 14:54

Раніше невідомий похоронний комплекс був виявлений в некрополі єгипетської пустелі в Саккарі.

У центрі комплексу - майстерня з муміфікації, де жерці готували тіла померлих для поховання, пише Science Alert.

У майстерні, яка розташовується на глибині 30 метрів, збереглося безліч спеціальних хірургічних інструментів і судини, в яких знаходяться залишки речовин, що використовувалися в процесі муміфікації. Також там знаходився ряд похоронних камер з трьома дерев'яними трунами, вапняковим саркофагом і мумією.

Відео дня

Одна з трун містила маску, яку носила мумія. Вона була зроблена з позолоченого срібла, з очима, інкрустованими кальцитом, обсидіаном і чорним каменем, який міг бути оніксом. Маски подібного типу не знаходили з 1939 року.

"Виявлення цієї маски можна назвати сенсацією. До цього часу збереглося дуже мало масок з дорогоцінного металу, тому що в стародавні часи були розграбовані гробниці більшості древніх єгипетських сановників", - сказав археолог Рамадан Бадрі Хусейн з Тюбінгенського університету і глава німецько-єгипетської команди, яка зробила це відкриття.

Команда змогла з'ясувати особу власника маски - він був другим жерцем матері-богині Мут і жерцем богині Ніут-ша, зміїної форми Мута. Він жив і помер під час 26-ї династії, саіт-перського періоду з 664 по 404 рік до нашої ери.

Комплекс могил, в якому працювали археологи, складався з кількох могильників. Над одним з них вони знайшли останки будівлі, побудованої з глинистої цегли і блоків вапняку. Це, як з'ясувалося, було місцем, де священики муміфікували тіла до поховання. Там висушували тіла з використанням натурального консерванту на основі солі, а також готували полотна для обгортання.

Горщики, знайдені в підвалі, містили мірні чашки і чаші з назвами олій, які використовувалися в процесі бальзамування.

"Це відкриття настільки важливе, наскільки воно широке. У нас є олії і вимірювальні чашки - всі вони позначені... Завдяки цьому ми можемо знайти хімічний склад олій і з'ясувати, що вони собою представляють", - підкреслив Рамадан Бадрі Хусейн.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X