В Єгипті знайшли мумії чоловіка та жінки віком 3,5 тисячі років

28 листопада 2018, 12:18

У гробниці в некрополі Ель-Ассасіф знайшли мумію єгиптянки і гробницю доглядача за бальзамуванням фараонів.

Обидві могили відомі протягом деякого часу і раніше були частково розкопані, але самі мумії були заблоковані уламками, пише Science Alert.

Знахідки були зроблені в гробницях TT33 і TT28 на території некрополя Ель-Ассасіф, розташованого у давньоєгипетського міста Фіви.

Відео дня

"Один із саркофагів був побудований в стилі "ріші" (тобто прикрашений схожим на пір'я орнаментом) і надходить до 17 династії, в той час як інший саркофаг був часів 18 династії", - сказав міністр старожитностей Халед Аль-Анані. 17 династія датується періодом з 1580 до 1550 років до нашої ери, а 18 - з 1550 до 1292 рік до нашої ери.

Відзначається, що саркофаг з гробниці TT28 був хитромудро прикрашений золотими фарбами на чорному тлі. У ньому спочивали останки керівника процесу бальзамування по імені Те-Іркет-Іф, який служив в храмі богині неба Мут. Його гробниця була багато прикрашена, в ній було п'ять масок і близько тисячі невеликих статуеток.

У гробниці TT33 також були знайдені кілька інших мумій. Вони були поховані разом, без трун. Вчені думають, що це поховання родини. Судячи з усього, гробниця була побудована трохи менше чотирьох тисяч років тому, але в кінці періоду так званого Середнього царства була використана повторно.

Згідно з даними видання The Telegraph, археологи витратили п'ять місяців на очистку близько 300 метрів сміття, перш ніж вони змогли отримати доступ до мумій. Розкопки в обох могилах, а також аналіз їх змісту триває.

Раніше НВ повідомляло, що археологи виявили в Єгипті сім нових гробниць, в яких знайшли сотні мумій кішок і інших тварин, а також дерев'яні скульптури звірів і птахів. Генеральний секретар Вищої ради із старовини Єгипту Мостафа Вазирі розповів, що серед знахідок - колекція муміфікованих жуків-скарабеїв.

Вазирі каже, що "вченим ще належить оцінити всю значущість цієї знахідки: навіть в зарубіжних музеях раніше не чули про мумії скарабеїв, і цей культ ілюструвався амулетами або статуетками".

Показати ще новини
Радіо NV
X