В Єгипті археологи знайшли стародавній некрополь епохи Птолемеїв

25 лютого 2018, 19:13

Управління у справах старожитностей Єгипту в суботу, 24 лютого, оголосило про знахідку жрецького некрополя початку епохи Птолемеїв, повідомляє Washington Post.

Стародавній некрополь виявили в провінції Ель-Мінья, за 300 км на південь від Каїра. Розкопки почалися наприкінці минулого року.

В одному з поховань археологи виявили понад 1000 статуй і чотири ритуальні алебастрові посудини для зберігання внутрішніх органів. Там знайшли мумію жерця Тота, давньоєгипетського бога мудрості та Місяця. Дослідники також виявили 40 саркофагів, що належали членам сім'ї жерця.

Відео дня

В іншому могильнику знайшли кілька саркофагів, статуї, що зображують священнослужителів, та інші поховальні артефакти.

Вчені вважають, що цей некрополь є кладовищем жерців пізнього періоду фараонів і датується VII-V століттями до нашої ери - це початок епохи Птолемеїв

"Знадобиться щонайменше п'ять років роботи в некрополі. Це лише початок нового відкриття", - повідомив міністр у справах старожитностей Халед аль-Анані.

Нагадаємо, що нещодавно аналіз ДНК показав, що знайдена в Єгипті "кричуща мумія" виявилася принцом Пентевером, який збирався вбити свого батька-фараона.

Показати ще новини
Радіо NV
X