У Єгипті знайшли три стародавні гробниці

16 серпня 2017, 08:13
Єгипетські археологи розкрили в південній частині країни три гробниці, вік яких складає приблизно дві тисячі років

Надгробки в гробницях виконані у формі людських облич, повідомляє BBC .

За словами представника Вищої ради старожитностей Єгипту, район, де були знайдені гробниці, протягом довгого часу використовувався для поховань. В одній з могил, дістатися до якої вдалося через видовбаний в скелі отвір, знаходилися чотири саркофага, на яких зображені обриси людських облич.

Відео дня

В іншій гробниці екскаватори наткнулися на шість могильних ніш, одна з яких явно призначалася для поховання маленької дитини.

На основі глиняних фрагментів, знайдених в гробницях, вчені припустили, що поховання відноситься до періоду між 27 династією, заснованої в 525 році до н.е., і греко-римським періодом, що тривав з 332 до н.е. по IV століття.

Відзначається, що в гробницях були знайдені останки як чоловіків, так і жінок і дітей різного віку.

"Ці поховання були частиною великого кладовища у великому місті, а не в військовому гарнізоні, як деякі припускали спочатку", - сказав начальник археологічної експедиції Алі Бакрі.

Раніше НВ повідомляло про те, що єгипетські вчені виявили в монастирі святого Паїсія на півночі Єгипту коптські фрески IX - XIII століть. Настінні розписи були виявлені під шаром сучасного будівельного розчину. Вони зображують святих і ангелів, а деякі фрески містять підписи стародавньою коптською мовою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X