У Японії вчені вперше пересадили донорські стовбурові клітини

3 квітня 2017, 11:32
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В японському місті Коба пройшла перша в світі успішна операція з пересадки індукованих стовбурових клітин від донора іншій людині

Донорські клітини були пересаджені пацієнту з пошкодженням сітківки ока, повідомляє Science Alert.

На даний момент організм 60-річного чоловіка не відторгнув нові клітини, однак потрібно ще кілька років, щоб визначити, наскільки успішною була операція. Як мінімум рік пацієнт буде під наглядом лікарів.

Відео дня

"Основною проблемою в цьому випадку є контроль за можливим відторгненням клітин. Нам необхідно ретельно продовжити лікування", - сказала на прес-конференції керівник групи медиків Масейо Такахасі.

Пацієнт, який отримав трансплантат минулого тижня, - перший з п'яти пацієнтів, яким планується провести подібну операцію найближчим часом. Важливо відзначити, що це поки не клінічні випробування, а дослідження безпеки нового способу лікування.

Додамо, що та ж сама команда японських лікарів успішно виконала подібну трансплантацію в 2014 році. Але в цьому випадку клітину було взято з власної шкіри пацієнтки, а не від донора. За даними на 2017 рік хвороба жінки не прогресує.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X