У Греції знайшли одну з найдавніших копій поеми Одиссея

12 липня 2018, 11:17
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міжнародна група археологів виявила на острові Пелопоннес глиняну табличку з написами, в яких впізнали уривок з поеми Гомера.

Експерти вважають, що їм вдалося знайти найдавнішу грецьку копію епічної поеми Одиссея, пише Science Alert.

Давня плита з глини, яка, як вважається, належить до третього сторіччя до нашої ери, виглядає як 13 віршів частини поеми, в яких детально описується повернення головного героя Одіссея на його рідний острів Ітаку після двох десятиліть подорожі. Якщо ця дата буде підтверджена, це зробить текст найстарішої записом епічного вірша в Греції.

Відео дня

Табличка була виявлена ​​в стародавньому місті Олімпія на півдні Греції і її дослідження є плодом трирічної роботи, проведеної агентством грецьких археологічних служб і Німецьким інститутом археології.

Розкопки проводилися в рамках науково-дослідного проекту під керівництвом Ерофіло-Іриди Коли, керівника Інспекції старожитностей Іллі, у співпраці з німецькими археологами. У грецькому міністерстві культури відзначили, що знахідка є найважливішим археологічним, образотворчим, літературним та історичним експонатом.

Зараз більшість вчених вважають, що Гомер склав свої поеми приблизно в 8 столітті до нашої ери. Майже напевно вони багато років читалися вголос, а не записувалися. Тобто текст поеми передавали з покоління в покоління.

Залишається ще почекати точного датування цієї записи вірша Гомера, але в будь-якому випадку це - цікавий приклад того, як написані тексти можуть вижити протягом століть або навіть тисячоліть.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X