У Голландії пацієнт вперше отримав протез руки, керований силою думки

26 квітня 2017, 14:36
Голландець Йохан Багерман, що втратив руку в аварії, отримав протез, яким можна керувати силою думки

Протез з'єднали безпосередньо з кісткою пацієнта, повідомляє Science Daily.

Таке рішення полегшує процес установки і зняття протеза і усуває деякі проблеми зі шкірою. Управління протезом силою думки реалізовано завдяки приєднанню нервових закінчень пацієнта до спеціального роз'єму з Bluetooth-браслетом.

Відео дня

Установка протеза проходить в три етапи і займає кілька років. Спочатку в кістку вставляється імплант з металу. Потім в руку вставляють компоненти, до яких підключається роботизована рука. На останньому етапі хірурги переміщують деякі нерви пацієнта, що управляють м'язами руки. Зазначимо, що свою першу операцію Йохан Баггерман переніс ще в 2013 році.

"Всі рухи можна виконувати за допомогою плеча. Це дає пацієнтам більший діапазон рухів. Іншою перевагою є те, що протез прикріплюється легко і швидко", - розповідає хірург Жан Поль Фрольке, який брав участь у розробці нового протеза.

Наголошується, що ці протези поки не доступні всім пацієнтам. Річ у тім, що технологія подібного протезування досить нова, і кожен раз потрібно окремі дослідження і угоди з медичними страховими компаніями.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X