У Фінляндії почалося будівництво крижаного моста за ескізом да Вінчі

28 грудня 2015, 16:02
У Фінляндії буде побудований найдовший крижаний міст, здатний витримати вагу автомобіля

Сьогодні, 28 грудня, група студентів і добровольців приступила до будівництва крижаного мосту. Його довжина складе майже 65 метрів, а ширина – 4,8 метра. Очікується, що по мосту зможе проїхати автомобіль вагою 2 тонни. Будівництво буде завершено 13 лютого. При цьому роботи будуть вестися 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Будівельники працюватимуть позмінно.

Відео дня

Автори проекту надихалися ідеями самого Леонардо да Вінчі. Міст будується за його ескізом 1502-го року. Леонардо зробив його для турецького султана Баязида II, який планував побудувати міст через затоку Золотий ріг. Однак він так і не був споруджений.

Bridge in Ice via Facebook
Bridge in Ice via Facebook Фото:

У будівництві буде використаний пайкерит – композиційний матеріал, що складається з льоду і паперових волокон. Завдяки підвищеній міцності пайкериту, міст повинен витримати вагу автомобіля, який буде використаний для випробувань споруди. Після цього пересуватися по ньому будуть виключно пішоходи.

Даний проект є міжнародним, але першу скрипку у ньому відіграє Технічний університет Ейндховена. Раніше його студенти вже побудували найбільший і найвищий крижані куполи. Обидва рази споруди розташовувалися на території Фінляндії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X