У джунглях Гватемали знайшли тисячі будівель майя

3 лютого 2018, 07:50

Археологи виявили у джунглях Гватемали понад 60 тисяч будівель цивілізації майя. Виявити руїни під густим покривом тропічного лісу вдалося за допомогою лазерної технології, повідомляє Бі-бі-сі.

На території понад 2000 квадратних кілометрів у департаменті Петен на півночі Гватемали знайшли будинки, палаци, дороги та оборонні споруди. Поруч знаходяться вже відомі руїни міст майя. Виявилося, що населення майя становило на кілька мільйонів осіб більше, ніж припускали дослідники. Результати вказують на те, що в Центральній Америці існувала не менш розвинена цивілізація, ніж у Стародавній Греції чи Китаї.

Відео дня

"Це один із найважливіших проривів в півторавіковій історії археологічних досліджень майя", - сказав професор археології та антропології Браунівського університету Стівен Г'юстон.

За його словами, від масштабу відкриття "перехоплює подих". "Коли я побачив отримані зображення, у мене сльози навернулися", - додав учений.

[see_also]

15-річний підліток знайшов загублене місто індіанців майя

[/see_also]

Нова технологія Лідар (LIDAR - Light Identification and Ranging) отримує дані про віддалені предмети за допомогою обробки сигналу відбитого світла. З її допомогою можна виявити археологічні об'єкти, практично не помітні неозброєним поглядом.

Дослідники надсилали лазерні імпульси з літака або гелікоптера і вивчали довжину отриманої назад хвилі на зразок того, як кажани користуються ехолокатором. Їм вдалося видалити на екрані комп'ютера покрив джунглів і створити тривимірне зображення будівель, що ховалися під деревами.

[see_also]

Вчені виявили найдавнішу гробницю правителя індіанців майя

[/see_also]

Більша частина з 60 тисяч виявлених споруд були будинками з солом'яною стріхою, які встановлювалися на кам'яній платформі. Крім того, знайдено семиповерхову піраміду, яка повністю заросла джунглями.

Складна і розгалужена система доріг з'єднувала всі міста і поселення майя у цьому районі. Дороги були підняті над рівнем місцевості, завдяки чому ними можна було користуватися навіть у дощовий сезон. Їхня ширина дає підстави припускати, що тут процвітала торгівля.

Показати ще новини
Радіо NV
X