У джунглях Камбоджі знайдені загублені міста віком близько 1000 років
Вік поселень, сполучених між собою каналами і дорогами, варіюється в межах 900-1400 років. Раніше міста були приховані густою рослинністю. Знайти їх вдалося за допомогою лазерного сканування з повітря. Про існування деяких поселень археологи здогадувалися, але відкриття інших стало для них сюрпризом.
"Виявляється, ми просто ходили і літали над усім цим протягом 10 років і нічого не помічали через рослинність, - розповідає археолог Даміан Еванс. – Раніше у нас був лише набір точок на карті, що вказують на місце розташування храмових будівель. Тепер, схоже, у нас є детальна карта вулиць цілого міста".
Знайти загублені міста вдалося за допомогою лідара (лазерного сканера), встановленого на борту вертольота. З його допомогою вченим вдалося ретельно вивчити ландшафт і виявити деталі, які приховувала густа рослинність.
За словами Еванса, відкриття забезпечить "приголомшливі нові відомості", які дозволять більше дізнатися про розквіт і падіння Кхмерської імперії – середньовічної держави, що існувала до XIV століття.
"Ці відкриття, зроблені за допомогою лазерного сканування з повітря, знаменують найбільший прорив у наших знаннях про ангкорську цивілізацію за останні 50-100 років", - вважає археолог з Єльського університету Майкл Коу.
Раніше в цьому році школяр з Канади Вільям Гадурі зумів встановити місцезнаходження загубленого міста індіанців майя. Він допустив ймовірність існування невідомого досі міста, грунтуючись на теорії, що майя будували свої міста відповідно до форми сузір'їв.