У джунглях Камбоджі знайдені загублені міста віком близько 1000 років

15 червня 2016, 07:02
Дослідження території неподалік від храмового комплексу Ангкор-Ват у Камбоджі дозволило знайти міста, загублені в джунглях. Існування деяких з них стало справжнім сюрпризом для вчених

Вік поселень, сполучених між собою каналами і дорогами, варіюється в межах 900-1400 років. Раніше міста були приховані густою рослинністю. Знайти їх вдалося за допомогою лазерного сканування з повітря. Про існування деяких поселень археологи здогадувалися, але відкриття інших стало для них сюрпризом.

Відео дня

"Виявляється, ми просто ходили і літали над усім цим протягом 10 років і нічого не помічали через рослинність, - розповідає археолог Даміан Еванс. – Раніше у нас був лише набір точок на карті, що вказують на місце розташування храмових будівель. Тепер, схоже, у нас є детальна карта вулиць цілого міста".

Знайти загублені міста вдалося за допомогою лідара (лазерного сканера), встановленого на борту вертольота. З його допомогою вченим вдалося ретельно вивчити ландшафт і виявити деталі, які приховувала густа рослинність.

За словами Еванса, відкриття забезпечить "приголомшливі нові відомості", які дозволять більше дізнатися про розквіт і падіння Кхмерської імперії – середньовічної держави, що існувала до XIV століття.

"Ці відкриття, зроблені за допомогою лазерного сканування з повітря, знаменують найбільший прорив у наших знаннях про ангкорську цивілізацію за останні 50-100 років", - вважає археолог з Єльського університету Майкл Коу.

Раніше в цьому році школяр з Канади Вільям Гадурі зумів встановити місцезнаходження загубленого міста індіанців майя. Він допустив ймовірність існування невідомого досі міста, грунтуючись на теорії, що майя будували свої міста відповідно до форми сузір'їв.

Показати ще новини
X