У Чилі винайшли спосіб отримання шкіри з водоростей

23 грудня 2016, 17:52
Групі дослідників з Католицького університету Чилі вдалося створити повністю функціональну штучну шкіру на основі мікроводоростей

Професор Тамас Егана стверджує, що матеріал, який він створив, зможе насичуватися киснем за рахунок фотосинтезу. Тому відтінок шкіри у зеленуватий, пише GMA news.

Основний компонент штучної шкіри - мікроскопічні водорості. Водорості впроваджували в різні типи матеріалів і в результаті вийшла унікальна суміш – матеріал, здатний виробляти кисень.

Відео дня

"Ми намагалися включити мікроводорості, які схожі на мікроскопічні рослини, в різні типи матеріалів. Наприклад, коли ми застосовуємо штучну шкіру, ми отримуємо деякі характеристики рослин, наприклад, можливість виробляти кисень. Крім того, ці мікроводорості можуть бути генетично модифіковані таким чином, що на додаток до виробництва кисню вони будуть виробляти різні речовини, наприклад антибіотики, протизапальні засоби і про-регенеративні молекули", - розповідає професор Тамас Егана.

За прогнозами, водорості в штучній шкірі повинні померти через десять днів, давши організму достатньо часу для того, щоб в імплант вросли кровоносні судини.

"Одна з найбільших проблем з штучними тканинами - це насичення їх киснем. Ми робимо дуже великий штучний орган і питання полягає в тому, як він буде насичуватися киснем зсередини. А наша шкіра буде насиченою киснем у процесі фотосинтезу", - додав професор.

Зелену шкіру вже успішно перевірили на тваринах. У лікарнях клінічні випробування можуть початися в 2017 році.

Показати ще новини
Радіо НВ
X