У Британії знайшли скарб, якому понад дві тисячі років

29 листопада 2017, 07:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Археологи розкопали унікальну колекцію металевих виробів в британському графстві Лестершир

Вік знахідок оцінюється часом залізного віку, тобто вони були створені приблизно 2 300 років тому, пише Science Alert.

Під час розкопок в області Гленфілд Парк археологи виявили, серед іншого, надзвичайно рідкісні, багато прикрашені котли, шпильку для сукні, залізну брошку та меч. Знахідки дозволяють простежити, як розвивалося поселення на протязі багатьох поколінь, від скромних хатин до розкішних прикрас.

Відео дня

"Робота в Гленфілд Парку є виключно важливими археологічними розкопками, з фантастичним набором знахідок, які дозволяють назвати це місце одним з найбільш важливих відкриттів останніх років. Кількість і якість знахідок затьмарює більшість інших сучасних знахідок в цьому регіоні", - упевнений директор розкопок Джон Томас з Університету Лестера.

Вчені виявили, що поселення на цьому місці розташовувалося на площі від 4 до 12 гектарів протягом кількох століть. Раннє поселення було засновано приблизно в п'ятому столітті до нашої ери, але радіовуглецевий аналіз артефактів показує, що приблизно в третьому столітті до нашої ери життя селища змінилося - воно розширилося, в ньому стало з'являтися більше дорогих для того часу предметів.

Найважливішими своїми знахідками археологи називають котли, які, швидше за все, використовувалися з ритуальною метою. Котли розрізняються за розміром, і були зроблені з окремих частин, з залізними кільцями і ручками, а також з чашами з мідних сплавів. Судячи з усього, котли були спеціально "поховані" в землі, щоб відзначити припинення діяльності в цій місцевості.

"Через їх велику місткість вважається, що подібні котли були зарезервовані для особливих випадків і були свого роду важливими соціальними об'єктами, які перебували в центрі великих свят, можливо, у зв'язку із зустрічами племен. Важливість котлів як символічних об'єктів відображається в їх частій появі в ранньосередньовічній ірландській та валлійській літературі", - пояснив Джон Томас.У 2016 році НВ повідомляло, що в лондонському районі Сіті під час археологічних розкопок були виявлені найдавніші в Великобританії рукописні документи, що датуються серединою I століття нашої ери. Зокрема, було виявлено дерев'яні дощечки - боргова розписка з датою і найперша згадка про Лондон.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X