У Бразилії виявили величезні нори, вириті гігантськими лінивцями

3 квітня 2017, 09:52
Бразильські палеонтологи з'ясували, що кілька незвичайних печер на півдні країни вириті викопними лінивцями

До таких висновків учені дійшли, виявивши безліч слідів кігтів на стінах печери, пише IFLScience.

Ці мегатунелі, швидше за все, - результат роботи гігантських доісторичних лінивців родів Catonyx, Glossotherium і Lestodon, які давно вимерли. Причини появи таких нір для вчених залишаються загадкою: ці споруди дуже великі в якості притулку від поганої погоди або хижаків. Деякі нори настільки великі, що над ними явно працювало не одне покоління вимерлих тварин.

Відео дня

"Для більшості з викопних хребетних, у вас є тільки кістки і ніяких підказок про їх життя, про те, як вони вели себе, жили окремо або в групах, і так далі. Дуже рідко буває, що палеонтологи отримують таку інформацію про вимерлі види. Це головна причина, чому палеотунелі так важливі. Крім того, вони дають нам трохи інформації про чисельність деяких тварин з різними звичками", - розповідає один з авторів дослідження, професор Генріх Франк.

Следы когтей в пещере. Фото: Heinrich Frank
Следы когтей в пещере. Фото: Heinrich Frank Фото:

Цікаво, що вчені виявили вже близько двох тисяч таких давніх печер, деякі з них сягає понад 500 метрів. За даними видання IFLScience, остання на даний момент подібна знахідка датована 29 березня 2017 року. Щоб точніше встановити час створення цих незвичайних тонелів, вчені піддадуть радіовуглецевому датуванню органічний матеріал, знайдений при їх розчищенні.

Додамо, у 2016 році НВ повідомляло, що, на думку біологів, що великим тваринам загрожує вимирання протягом століття, якщо не будуть вжиті заходи по їх охороні. У зоні ризику знаходяться тигри, горили, носороги й інші тварини.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X